Túto vlastnosť videla dizajnérka vo svojej klientke už od začiatku. Kombinácia sebavedomá, no stále ženská. Celý byt je teda ladený v jemných svetlých farbách v kontraste s čiernymi akcentmi, ktoré v kombinácii s geometrickými motívmi a modernými materiálmi pôsobia pomerne odvážne. Azda najvýraznejším materiálom, ktorý je na jednej strane dámsky, no na druhej chladne moderný, je zrkadlo. Práve v tomto priestore však dokázali vysokoodrazivé a zrkadlové plochy zmäknúť pod vplyvom citlivo zvolenej farebnej palety. Zrkadlové plochy nie sú iba extravagantným samoúčelným prvkom. V prvom rade obaľujú hygienické jadro – to pôsobením odrazov okolitých priestorov akoby zaniklo. Byt je dizajnovo poňatý ako jeden celok a materiály a princípy ním nerušene prechádzajú z jednej miestnosti do druhej. Najvýraznejšími prvkami sú geometrické stropy, 3D obklad, zrkadlové plochy a béžovo-sivé textílie a povrchy. Výsledný interiér vzbudzuje elegantný až hotelový dojem. Čo však pre niekoho môže pôsobiť neosobne, je pre iného súčasťou životného štýlu, stelesnením pohodlia a oddychu.
Dispozičné úpravy vzhľadom na pomerne novú stavbu a limitovaný rozpočet neboli nutné. Na preorganizovanie kuchyne sa odstránila časť kuchynskej priečky. Spojením kuchyne, jedálenským stolom, sedením pri okne slúžiacim aj ako pracovisko a obývačky do jedného celku čím sa umocnil pocit veľkého priestoru bez obmedzenia komunikácie. Privátnu časť bytu tvorí spálňa, samostatný šatník, kúpeľňa a toaleta. Úprave bytu predchádzalo jeho „vyčistenie“ do fázy holobytu. Odstránili sa všetky podlahy, sanity, obklady a ušetrené neboli ani dvere so zárubňami. Podlahy vo všetkých miestnostiach dostali kvalitnejšie laminátové parkety, v kúpeľni a vo WC bola položená keramická dlažba - dreveným dekórom a farebnosťou sa priblížila podlahám ostatných priestorov.
Mierne extravagantný vzhľad mu dodáva bohaté zastúpenie zrkadiel. Nachádzajú sa prakticky všade: na stropoch v obývačke, v šatníkovej miestnosti, nad kuchynskou časťou i sedením v obývačke. Zrkadlové steny urobili hygienické jadro takmer neviditeľné, čo opticky vstupnú časť bytu prevzdušnilo. Zrkadlová je tiež zástena na mieste kuchynskej linky i konferenčný stolík. Možno sa to niekomu bude zdať nepraktické zvlášť v kuchyni, no majiteľka ju k aktívnemu vareniu využíva, skôr príležitostne, väčšinou sa totiž stravuje mimo domu.
Všetok nábytok bol vyrobený na mieru s povrchom upraveným v kombinácii pudrovej farby a s čiernymi akcentmi vo vysokom mate. Tento výrazne kontrastný motív podčiarkujú priestorové obklady z bambusového papiera, čo v spojení so zrkadlovými plochami umocňuje koncept scénického interiéru. Početné stropné podsvietenia v kombinácii so závesnými svietidlami umožňujú meniť celkovú atmosféru bytu podľa situácie.
V kúpeľni bol použitý dekor pásikov, ktorý sa objavuje aj na zrkadlách. Vďaka kombinácii s béžovou a čiernou farbou obkladov a mozaík tak opäť nadväzuje na zvyšok bytu. Denné svetlo prúdi do kúpeľne cez plochu z pieskovaného skla, ktorá ju zároveň oddeľuje od kuchyne.
Predsieň je oddelená od obývacej izby len blokom nábytku, vďaka čomu návštevníci nevstúpia do stiesnenej a tmavej miestnosti, ale sú plynulo pozývaní do dennej časti. Osvetlená rozptýleným svetlom pôsobí mäkkým dojmom. Naľavo sa nachádza kúpeľňa, napravo spálňa a šatník.